styczeń 2022

Webinary na żądanie już dostępne 😊

Hej, tu Aneta Nott-Bower z Bilingual House!

Drodzy Dwujęzyczni,jak Wam mija styczeń? Ja w 2022 na przekór wszystkiemu wchodzę tanecznym krokiem.Zdjęcie jest nieprzypadkowe, bo zrobione 1 stycznia podczas noworocznego spaceru zaledwie parę minut od domu. To co, że jest błoto?!Jest to też nieprzypadkowe ujęcie ze względu na mojego tanecznego partnera. Tańczymy już tak razem od 19 lat, a w tym roku po raz pierwszy wchodzimy razem we wspólny zawodowy projekt. Ale o tym szerzej we właściwym czasie…Trop to Mówię jak Native Z planów noworocznych mogę jeszcze zaanonsować, że od lutego zaczynam nareszcie spełniać moje wieloletnie marzenie. Ma ono charakter bardzo offline, więc może się zdarzyć, że tymczasowo nieco mniej się będę pojawiać w przestrzeni online… Realizacja tego marzenia zależy głównie od mojej samodyscypliny, więc to, że tym planem się tu z Wami teraz publicznie dzielę, będzie mnie mobilizować. Trzymajcie kciuki!Ciekawa jestem, jakie są Wasze plany i postanowienia na Nowy Rok? 

Z innych nowości, chciałam Wam przekazać, że wszystkie webinary, które odbyły się w Akademii Bilingual House Live w ubiegłym roku są już dostępne na żądanie pod linkiem poniżej

W ubiegłym roku w Akademii Bilingual House Live odbyły się następujące szkolenia:

  • Plusy i minusy życia w dwóch językach

  • Najczęstsze trudności w wymowie dzieci dwujęzycznych – po co i jak je pokonywać?

  • Dwupiśmienność – nauka czytania i pisania w dwujęzyczności

  • Motywacja w dwujęzycznym wychowaniu i edukacji

  • Techniki zabawowe wspomagające dwujęzyczność – jak poprzez zabawę wszechstronnie rozwijać język mniejszościowy dziecka dwujęzycznego?

  • Techniki zabawowe wspomagające dwupiśmienność - Jak poprzez zabawę uczyć czytania i pisania w języku mniejszościowym?

  • Wyzwania dwujęzycznego i wielojęzycznego wychowania

Serdeczności, dr Aneta Nott-Bower  

dr Aneta Nott-Bower: adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Polonijnej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwentka studiów magisterskich na kierunku logopedia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, matka dorastających dzieci dwujęzycznych. Od ośmiu lat wspiera rodziny dwujęzyczne oraz nauczycieli i terapeutów dzieci dwujęzycznych poprzez publikacje, konsultacje, zajęcia dla dzieci, szkolenia i kursy online.